neděle 26. června 2011

Prodej na eBay.de

Možná jste již zkusili prodávat v ČR např. přes Aukro, nebo inzerci, ale zkusme se podívat na to, jakým způsobem lze prodávat na eBay.de v Německu a jak je vše vlastně jednoduché.

Pokud ještě nejste ověření prodejci, tak nejdříve tento krok proveďte přes zadání např. svého prvního zkušebního nákupu. Na Vaši adresu do ČR přijde dopis s ověřovacím kódem.

Doporučuji nejdříve nafotit prodávaný předmět, než fotky někde stahovat. Aukce nebo Sofort-prodej poté vypadá mnohem důvěryhodněji. Pokud se některých věcí skutečně potřebujete spíše zbavit, je dobré nastavit aukční prodej od 1.00 EUR. Pokud máte obavy, že nechcete věc skutečně někomu prodat za 1,00 EUR, nastavte adekvátní, ale zajímavou hodnotu.

Nejdříve je potřeba se přihlásit do svého eBay účtu a kliknout v menu na Verkaufen. Zobrazí se jednoduchý formulář, který vyplníte. Dbejte hlavně na název produktu a klidně do něj použijte úplně obecné názvy předmětu. Kvůli snížení poplatků bych doporučil nezaklikávat moc přídavných kategorií, více obrázků apod.

Pokud prodáváte přímo přes schránku Mailboxde.com, nastavte si Artikelstandort přímo na Zittau, Deutschland. U aukce tak nebude zobrazena Tschechische Republik a bude mnohem pravděpodobnější úspěšný prodej kvůli rychlejšímu dodání zboží.

Od věci také není zvolit možnost platby přes PayPal, protože kupující jsou chráněni touto platformou v rámci eBay.de do 500,00 EUR. Pokud jste solidní prodejce, o své peníze se bát nemusíte. Opět tím spíše zvýšite šanci na prodej.

A takto již vypadá formulář pro samotné zadání prodeje.

0 komentářů:

Okomentovat